Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Dy vëllezërit shkodranë krijuan labelin muzikor në Itali, Elisi: I besuam projektin vajzës së Albano Carrisit (FOTO)

Dy vëllezërit shkodranë krijuan labelin muzikor në Itali,

Vëllezërit nga Shkodra, Elis dhe Anxhelo Shkoza, jetojnë prej vitesh në Romë, aty ku karrierën dhe veprimtarinë e tyre ia kanë dedikuar muzikës.

Ata drejtojnë një label muzikor (Techpro SRL) dhe qëllimi i tyre është tregu ndërkombëtar italian, por pa harruar edhe atë shqipfolës.

Së shpejti, përveç bashkëpunimeve me artistë të ndryshëm po punohet për publikimin e një albumi që pritet të publikohet përpara verës. Ata po bashkëpunojnë me Jasmine Carrisi, vajza e të famshmit Albano Carrisi.

Dy vëllezërit shkodranë krijuan labelin muzikor në Itali,

Të gjithë pjesëmarrësit në këtë projekt janë shumë entuziast dhe impenjohen në maksimum që realizimi i tij të jetë sa më i suksesshëm.

Për të folur më shumë rreth këtij bashkëpunimi dhe karrierës së tyre në Itali, ishte në një lidhje “Skype” me “Shqipëria Live”, Elisi, ai tha se eksperienca e tyre në muzikë ka qenë gjithmonë.

Dy vëllezërit shkodranë krijuan labelin muzikor në Itali,

“Jemi angazhuar gjithmonë me sektorë të ndryshëm në muzikë. Vëllai është DJ i njohur këtu në Itali”, tha Elisi, i cili shtoi se janë duke biseduar me shtëpinë e famshme diskografike “Sonny” për të bashkëpunuar për disa projekte.

I pyetur në lidhje me mënyrën se si u lidh me Jasmine Carrisi, Elisi u shpreh se kur bënë projektin, ata vendosën që të kishin atë pasi është një talent në ngjitje.

Dy vëllezërit shkodranë krijuan labelin muzikor në Itali,

“Ne javën e kaluar ishin në vendbanimin e Albanos, jemi pritur shumë mirë dhe jemi të kënaqur që arritëm këtë ditë. Ndërsa artistin kolumbian e morëm pasi rregetoni vjen nga ana tij dhe për momentin është në top klasifikimet në të gjithë botën”, tha Elisi.

Ai shtoi se kanë patur që në fillimet e tyre bashkëpunime me këngëtarë shqiptarë që jetojnë në Shqipëri dhe jo vetëm, si Alida Duka dhe dy këngëtarë të muzikës popullore.

Dy vëllezërit shkodranë krijuan labelin muzikor në Itali,

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore