Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

“Duket si versioni i animuar i Hitlerit”, Amazon ndryshon logon pas kritikave të përdoruesve

“Duket si versioni i animuar i Hitlerit”, Amazon ndryshon logon pas

Amazon ka ndryshuar logon e re të aplikacionit të saj në smartphone, pasi përdoruesit thanë se versioni fillestar i kujtonte atyre imazhin e  Adolf Hitler.

Gjigandi i shitjeve kohët e fundit ndryshoi poshtë logon e tij të vjetër, por ajo është ndryshuar përsëri, pas kritikave.

“Duket si versioni i animuar i Hitlerit”, Amazon ndryshon logon pas

“Epo ndodhi edhe kjo... ikona e aplikacionit tim të Amazon është shndërruar në versionin e animuar të Hitlerit”, shkroi një prej përdoruesve, ndërsa një tjetër komentoi se ishte shumë i pakënaqur nga ai imazh që i shfaqej.

Kjo bëri që gjiganti të ndryshonte sërish logon, ku etiketa që për përdoruesit ngjasonte me mustaqet e Hitelirt, tashmë është e palosur dhe jo e dhëmbëzuar.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore