Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Vendi i bllokuar nga grevat/ Britanikët zhvendosin 'punën nga shtëpia' në breg të detit (FOTO)

Vendi i bllokuar nga grevat/ Britanikët zhvendosin 'punën nga

Britania e Madhe u përball sot me grevën më të madhe të ndodhur në 30 vitet e fundit në transportin publik, pas mosmarrëveshjeve për pagat dhe vendet e punës.

Kjo u dha mundësinë britanikëve që të punonin nga shtëpia, për të mos rrezikuar krijimin e kaosit në trafik. Megjithatë, një pjesë e tyre duket se ka ditur si ta shfrytëzojë mirë këtë mundësi.

Të shumtë ishin qytetarët që e zhvendosën punën nga shtëpia buzë detit, duke shijuar diellin veror dhe rërën e nxehtë të plazhit.

Vendi i bllokuar nga grevat/ Britanikët zhvendosin 'punën nga

Më shumë se 40,000 punonjës të hekurudhave hynë në grevë sot, duke e lënë rrjetin hekurudhor të bllokuar dhe stacionet kryesore të zbrazura. Metroja e Londrës ishte gjithashtu kryesisht e mbyllur për shkak të një greve tjetër.

Vendi i bllokuar nga grevat/ Britanikët zhvendosin 'punën nga

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore