Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Bota e kinematografisë dhe e televizionit në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur!

Bota e kinematografisë dhe e televizionit në zi/ Ndërron

Lajm i tmerrshëm për të gjithë botën e televizionit dhe filmit pasi aktori Lance Reddick u gjet i vdekur në dhomën e tij të premten, ai ishte 60 vjeç. Në kohën kur u gjet, Reddick ishte pjesë e turneut të shtypit 'John Wick 4' që po zhvillohej në Shtetet e Bashkuara përpara premierës së filmit. Sipas TMZ, shkaku i vdekjes së aktorit nuk dihet aktualisht, por besohet se është për shkaqe natyrale. Të gjithë kanë dërguar mesazhe mbështetjeje për familjen e tij në këtë kohë të vështirë. Vetëm disa ditë para kësaj ngjarjeje të tmerrshme, vetë Reddick u pa duke postuar një video të qenve të tij që lehnin dhe gjithçka dukej në rregull. Duke pasur parasysh se sa i ri ishte ai, ka një hetim të vazhdueshëm për vdekjen e tij të parakohshme.

Gjatë gjithë karrierës së tij si aktor, Lance Reddick luajti disa nga personazhet më të paharrueshëm si në film ashtu edhe në televizion. Një karrierë e shkëlqyer që përfshin dekada dhe nuk do të harrohet kurrë. Ndër rolet e tij më të rëndësishme, ai luajti Phillip Boyles në serialin hit "Fringe". Ai gjithashtu u shfaq në seriale të tjera hit si 'Lost', 'OZ' dhe 'The Wire'. Sidoqoftë, roli kryesor që ai po luante tani ishte si Charon në ekskluzivitetin "John Wick". Ky film i Keanu Reeves po shfaqet aktualisht në kinema në mbarë botën. I gjithë grupi i aktorëve u tronditën pasi morën vesh lajmin për vdekjen tragjike të Reddick.

Trupi i tij u zbulua rreth orës 9:30 të mëngjesit në shtëpinë e tij në Studio City. Të mërkurën në mëngjes, Lance postoi atë video të qenve të tij që lehin dhe padashur njoftoi se nuk po merrte pjesë në premierën e "John Wick 4" në New York City. Ai nuk e specifikoi arsyen që nuk po merrte pjesë në premierën, por asgjë nuk dukej e keqe me të. I lindur dhe i rritur në Baltimore, Lance fitoi një diplomë muzikore nga Universiteti i Rochester dhe mori MFA-në e tij nga Yale. U preftë në paqe.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore