Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Beyoncé dhe kompania e njohur Adidas i japin fund marrëveshjes miliona dollarëshe!

Beyoncé dhe kompania e njohur Adidas i japin fund marrëveshjes

Adidas ka një problem. Beyoncé dhe prodhuesi i veshjeve sportive thuhet se janë ndarë reciprokisht, sipas “Hollywood Reporter”. Page Six ka kontaktuar përfaqësuesit e Beyoncé dhe Adidas, por nuk ka marrë përgjigje menjëherë. Lajmi për ndarjen e supozuar vjen gati dy muaj pasi shitjet e linjës së veshjeve të këngëtares “Renaissance” të “Ivy Park” ranë me 50 për qind, duke sjellë vetëm 40 milionë dollarë në 2022 krahasuar me 93 milionë dollarë në 2021.

Në atë kohë, “Wall Street Journal” raportoi se linja e Beyoncé ishte parashikuar të sillte mbi 250 milionë dollarë në shitje vitin e kaluar. Megjithatë, në pesë nga gjashtë lëshimet e fundit të Ivy Park, afërsisht gjysma e mallrave që u prodhuan mbetën të pashitura, raportoi media, duke shtuar se linja e veshjeve dhe atleteve po humbiste para për Adidas. Beyonce, 41 vjeç, fillimisht lançoi Ivy Park me Topshop në vitin 2016. Në vitin 2018, këngëtarja bleu 100 për qind të markës nga kompania e miliarderit britanik Philip Green pasi ai u përball me akuza për ngacmim seksual, ngacmim dhe racizëm.

Një vit më pas, këngëtarja e “Drunk in Love” u bashkua me Adidas për të lançuar një linjë gjithëpërfshirëse unisex që u shërbente burrave dhe grave. 32 herë fituesja e Grammy i tha revistës Elle në janar 2020:

Kjo linjë e re është argëtuese dhe i jep vetvetes kreativitetit, fuqisë përfundimtare. Unë u fokusova në dizajnimin e një koleksioni unisex këpucësh dhe veshjesh sepse pashë kaq shumë burra në IVY PARK. Mënyra se si ata e kanë përqafuar markën është një dhuratë e papritur. Unë e vlerësoj bukurinë e veshjeve neutrale ndaj gjinisë dhe thyerjen e të ashtuquajturave rregulla të modës.

Beyoncé dhe kompania e njohur Adidas i japin fund marrëveshjes

Linja përmbante disa stile për të rritur dhe fëmijë, duke përfshirë dollakë, kapuç, fustane, çorape, sytjena sportive dhe atlete në madhësi që variojnë nga XXXS në XXXXL. Beyoncé zbuloi rënien e saj të fundit të Ivy Park, të quajtur “Park Trail”, në janar. Koleksioni përmbante pjesë portokalli të ndezur, blu dhe kamuflazh për fëmijë, burra dhe gra. Këngëtarja gjithashtu përgjoi reperin Ice Spice për t’u paraqitur në fushatën e linjës. Dhe ndërsa partneriteti i saj me Adidas mund të ketë mbaruar, këngëtarja “Cuff It” po përgatitet për të nisur turneun e saj të shumëpritur “Renaissance” në maj. Pas performancës jashtë shtetit, Beyoncé do të nisë udhëtimin e saj në Amerikën e Veriut më 8 korrik në Toronto.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore