Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Arsyeja pse askush nuk e kishte parë ndonjëherë Mbretëreshën shtatzënë, edhe pse ka lindur 4 fëmijë (FOTO)

Arsyeja pse askush nuk e kishte parë ndonjëherë

Teksa britanikët bënin homazhe sot në funeralin e mbretëreshës, përdoruesit vigjilentë të rrjetit kanë vërejtur detaje kurioze nga ish-monarkja.

Ata thonin se asnjëherë nuk është publikuar ndonjë foto e mbretëreshës shtatzënë, siç kemi parë disa herë me mbretërorë të tjerë si Princesha Diana, Kate Middleton, apo Meghan Markle.

Por për arsyen se nuk ka asnjë provë të Elizabetës II gjatë shtatzanisë, autoritetet thonë se kemi të bëjmë me rregullat ‘etiketës së shtatzënive mbretërore’ te cilët nuk lejojnë shfaqjen e tyre, shkruan rrjeti britanik Unilad.

Populli shpesh pret që njoftimet e shtatëzënisë së mbretërorëve të ndiqen nga foto gruas shtatzënë që merr pjesë në evente publike.

Arsyeja pse askush nuk e kishte parë ndonjëherë

Por nuk ka ndodhur kështu me mbretëreshën që ka sunduar për disa dekada. Pallati mbretëror i mbajtur të heshtura shtatzënitë e monarkes dhe nuk ka pasur af foto të bebeve të sapolindura.

Mbretëresha raportohet se i ka lindur fëmijët e saj në pallatin mbretëror Buckingham Palace.

Sipas biografit mbretëror Andrew Morton, princesha Diana kishte zgjedhur më mirë spitalin edhe pse monitorimi aty dhe vëmendja e medias ishin të mëdha.

Arsyeja pse askush nuk e kishte parë ndonjëherë

Njerëzit janë të çuditur që nuk ka foto të mbretëreshës në dukje shtatzënë, teksa një prej komentuesve shkruante: “Mbretëresha supozohet se ka lindur 4 fëmijë, asnjëherë nuk kam parë një foto të saj ku të duket se është shtatzënë! Por kur po lexoja atëherë për çështjen, mësova se nuk është ‘e përshtatshme’ që ajo të tregonte barkun e fryrë!

Një tjetër shtonte: “Mesa duket ishte një tabu të ishe shtatzënë, dhe ajo ishte gjithmonë e fshehur”.

“Madje ajo as nuk ka njoftuar ndonjëherë shtatzënitë e saj, përveç njoftimit se po ndalonte një periudhë nga detyrat mbretërore, dhe më pas shfaqej me një bebe!”.  /TCH/

Arsyeja pse askush nuk e kishte parë ndonjëherë

Arsyeja pse askush nuk e kishte parë ndonjëherë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore