Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Andrew Tate thuhet se po ha ushqim të ftohtë me gurë në një burg të mbushur plot me insekte!

Andrew Tate thuhet se po ha ushqim të ftohtë me gurë në

Personazhi i mediave sociale Andrew Tate është tashmë në burg prej muajsh dhe pretendon se duhet të mbrojë 'ushqimin e tij të ftohtë' nga të gjitha llojet e insekteve të ndryshme. Ai dhe vëllai i tij u arrestuan nga autoritetet rumune në dhjetor me dyshimin për trafikim njerëzor dhe drejtimin e një grupi të krimit të organizuar. Fillimisht, ai ndihej i sigurt se do të dilte nga burgu së shpejti, por kjo nuk ka ndodhur ende. Eshtë e panevojshme të thuhet se Andrew Tate është shprehur i pafajshëm ndaj ndonjë prej akuzave dhe akuzave kundër tij. Të dy vëllezërit së bashku me dy gra u morën nga shtëpia e tyre në Bukuresht dhe që atëherë kanë qenë në burg.

Duke qenë se Andrew Tate është musliman, ai zbuloi se aktualisht është duke agjëruar për Ramazan, por kushtet e qelisë së tij të burgut e kanë detyruar atë të ndërpresë agjërimin me 'ushqim të ftohtë'. Gjithashtu, Tate zbuloi se ai duhet ta mbrojë atë ushqim nga shumë lloje të ndryshme insektesh. Ai shkroi në Twitter: “Ushqimi im vjen në orën 8 të mëngjesit, mesditës dhe 17:00, kam një qese plastike që e përdor për të mbrojtur ushqimin nga insektet, e kaloj gjithë ditën duke shkatërruar mizat dhe milingonat që i afrohen vaktit në përputhje me Ramazanin kur perëndon dielli, ushqimin e ftohtë të gurit e ha vetë në qeli”.

Sepse po, nuk e përmendëm se njeriu është ende në gjendje të mbajë veten aktiv në mediat sociale. Ai vazhdimisht poston në Twitter nga burgu dhe vazhdon të jetë po aq aktiv sa përpara se të arrestohej. Dhe duket se nuk do të dalin shumë shpejt pas kësaj deklarate të zëdhënësit të Tate: "Gjykata ka vendosur të zgjasë urdhrin e arrestit të vëllezërve Tate. Na lanë gojë hapur lajmet. Ndërveprimi me gjyqtarin ishte jashtëzakonisht dinamike dhe vëllezërve iu ofrua për herë të parë mundësia për të paraqitur të gjitha garancitë ligjore se nuk janë rrezik fluturimi."

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore