Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Albi Nako zbulon të vërtetën që fshihet pas komenteve seksiste ndaj 40-vjeçares

Albi Nako zbulon të vërtetën që fshihet pas komenteve

Në episodin e mbrëmjes së kaluar të “Just Dance” në Top Channel, pjesëmarrja e një konkurrenteje 40-vjeçare shkaktoi zhurmë dhe polemika të shumta kudo në rrjet.

Bela, një grua 40-vjeçare e cila gjithmonë ka pasur pasion të madh kërcimin, konkurroi nëpërmjet një performance kundrejt të rinjve të tjerë të këtij spektakli ashtu siç e kërkon formati. Edhe pse ajo e kaloi fazën e parë të kërcimit, komentet e Albi Nakos ishin ato që lanë me gojë hapur një publik të tërë.

Koreografi i famshëm përdori krahasime ofenduese dhe komente seksiste kundrejt Belas duke bërë që publiku të reagonte menjëherë, duke kërkuar largimin e tij nga spektakli.

“Për mua është personazh tipik i atyre filmave si “Planeti i Majmunëve”. Mendoj që në vend që të garosh me këta të rinj je në një moshë ku më mirë martohu e bëj fëmijë sesa të vazhdosh kështu.”

Ekskluzivisht për Top Albania Radio, Albi zbuloi se çfarë fshihet pas këtyre komenteve të vrazhda. Ai tha se e gjitha ishte e inskenuar kjo për t’i dhënë një mundësi Belës të bëhet e famshme por gjithashtu të krijojë spektakël brenda këtij formati. Nako u shpreh se Belën e njeh prej 20 vitesh dhe ajo punon për të madje ishte ai i cili krijoi koreografinë e saj në “Just Dance” dhe dialogu mes tyre ishte i shkruar fiks si një skript filmash.

Pjesëtari i jurisë të “Just Dance” rrëfeu se nuk e mendoi që kjo situatë do të komentohej kaq shumë në media e rrjetet sociale dhe theksoi se një person nuk bëhet i famshëm duke e lavdëruar, por duke krijuar situata si kjo për të tërhequr vëmendjen.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TOP ALBANIA RADIO (@topalbania_radio)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore