Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Aktorja shqiptare merr dozën e dytë të Pfizer gjatë shtatzanisë, tregon se si ndihet

Aktorja shqiptare merr dozën e dytë të Pfizer gjatë

Aktorja me origjinë shqiptare në SHBA, Eliza Dushku, ka marrë dozën e dytë të vaksinës Pfizer/BioNTech gjatë shtatzanisë ditën e djeshme. Në një postim në Instagram, Dushku shkruan se ndihet shumë mirë dhe se është më e sigurtë pas bërjes së vaksinës. Ajo ka shkruar se vendosi që të merrte vaksinën gjatë shtatzanisë për të mbrojtur veten si dhe foshnjen e saj në bark. Ajo gjithashtu u a bërë thirrje njerëzve që të vaksinohen, pasi vaksinat janë e vetmja mënyrë për tu kthyer në normalitet.  

Postimi i plotë:

Dozën e dytë të vaksinës Pfizer-Biotech e mora dje dhe deri më tani ndihem shumë mirë! Vendosa të bëja vaksinën, në 5 dhe 6 muajt e parë të shtatzanisë, për të mbrojtur veten dhe foshnjën time në bark, vogëlushin tim Bourne! Të gjithë mjekët e mi, CDC, OBSH, si më e rëndësishmja: burri im dhe unë ndihemi të sigurt se ky ishte veprimi më i mirë.

Ne jemi më afër se kurrë për të kaluar këtë makth, duke u ndjerë kaq mirënjohës për të gjithë ata që kanë sakrifikuar për të na sjellë këtu; si dhe ndihemi keq për të gjithë ata që kanë vuajtur dhe humbur njerëzit e tyre nga kjo betejë. Vaksinat funksionojnë dhe do ta kthejnë botën në normalitetin që ne të gjithë dëshirojmë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore