Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

A është jeta e Elon Musk në rrezik pas publikimit të skandalit të Hunter Biden?!

A është jeta e Elon Musk në rrezik pas publikimit të

Elon Musk siguroi publikun se nuk ka mendime për vetëvrasje dhe nëse diçka do të ndodhte aty ku thuhej se kreu vetëvrasje, nuk ishte e vërtetë. Gjatë një sesioni pyetjesh dhe përgjigjesh, miliarderi Elon Musk u tha dëgjuesve se ai nuk kishte asnjë mendim vetëvrasës kur njerëzit po vinin në dyshim shëndetin e tij mendor si dhe sigurinë e tij.

Gjatë një sesioni të drejtpërdrejtë pyetjesh dhe përgjigjesh, pronari i Twitter, Elon Musk i siguroi dëgjuesit se nuk kishte asnjë mendim për vetëvrasje, pavarësisht pyetjeve në lidhje me gjendjen mendore dhe sigurinë e miliarderit. Një dëgjues e pyeti Musk nëse ishte vetëvrasës. Kjo vjen pas shqetësimit për sigurinë dhe sigurinë e tij pasi ai publikoi dosjet në Twitter në të cilat u zbulua se administrata e fundit e Twitter-it favorizoi Partinë Demokratike të Shteteve të Bashkuara gjatë zgjedhjeve të mëparshme që u mbajtën midis Donald Trump dhe Joe Biden.

Dosjet që ai lëshoi përfshinin komunikim të brendshëm midis punonjësve të Blue Bird në lidhje me një raport të New York Post mbi Hunter Biden dhe se si ishte disi “bllokuar” nga të qenit një lajm më i madh se sa ishte dhe favorizonte demokratët mbi republikanët. Musk tha se:

Unë nuk po them se ky është padyshim rasti. Duket se ka pasur një standard të dyfishtë ku demokratët nuk censuroheshin dhe kauzat e majta nuk censuroheshin, por kauzat e djathta dhe republikanët ishin të censuruar.

Katlyn Jenner përmendi se ajo po lutej për sigurinë e Musk “@elonmusk Shpresoj që të jeni të rrethuar nga siguria masive dhe në një vend jashtëzakonisht të sigurt të pazbuluar – sapo u bëre armiku publik numër një për disa njerëz shumë shumë të këqij, lutem për sigurinë tuaj dhe faleminderit ju për trimërinë tuaj! Ne kemi nevojë për më shumë @elonmusk në shoqërinë tonë!!!” Kjo është hera e dytë që Musk siguroi se nuk donte të vdiste.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore