Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Policia zbarkon të Bregu i Lumit, banorët mes lotësh “luftë” për të mbrojtur shtëpitë (Video)

Vijojnë tensionet të Bregu i Lumit mes banorëve dhe policisë. Mësohet se forca të shumta policie dhe fadroma kanë shkuar mëngjesin e sotëm për të shembur banesat, por kanë hasur në rezistencën e banorëve.

Banorët kërkojnë dëmshpërblim të banesat, ndërsa pretendojnë se mungon komunikimi nga ana e institucioneve.

38 banesa në zonën e Bregut të Lumit ku pritet të zgjerohet "Bulevardi i Ri" i Tiranës janë përjashtuar nga skema e dëmshpërblimit dhe iu është ndërprerë procesi i legalizmit.

Në mbështetje të banorëve janë edhe ish-deputetët e Partisë Demokratike, Klevis Balliu dhe Aldo Bumçi.

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/1086262481559263/

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore