Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Incidenti me Bordonë, Balotelli rrezikon të humbë sezonin

Që kur u transferua në janar te Marseille, Mario Balotelli dha sinjale për rikthimin për të disatën herë në nivele të larta, pasi në 10 ndeshje arriti të shënojë 7 gola dhe ishte shumë pranë rikthimit në kombëtaren italiane.

Megjithatë një incident në ndeshjen e javës së kaluar mes Marseille dhe Bordeax, ka bërë që Balotelli të rrezikojë një pezullim prej 8 javësh, çka do të përkthehej në mbyllje të parakohshme të sezonit për të.

Sulmuesi italian u përfshi në një dyluftim me mbrojtësin brazilian të Bordeaux, Pablo, të cilin e goditi duke i thyer kockën e hundës, por arbitri nuk e pa këtë veprim, duke mos ndëshkuar italianin.

Tashmë gjithçka është në dorë të gjykatës sportive në Francë, që do të analizojë pamjet filmike dhe nëse do ta konsiderojë të vullnetshme goditjen, atëherë pritet të japë një dënim nga 5-8 javë për italianin.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore