Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

“Dy vdekje të ndryshme të një personi”, imazhet e rralla nga varrimi i Mbretit Zog (FOTO)

Dy ngjarje të rëndësishme të familjes mbretërore shqiptare përkojnë në të njëjtën datë.

Këtë e ka sqaruar Elia Zaharia Zogu, bashkëshortja e princ Lekës, teksa ka kujtuar sot gjyshin e bashkëshortit të saj. Në postim thuhet se largimi i fundit nga Shqipëria i Mbretit Zog dhe dita kur ai ndërroi jetë, të dyja janë ngjarje të ndodhura më 9 prill.

[gallery td_select_gallery_slide="slide" ids="708039,708044,708041,708042,708043,708046,708045,708047"]

Duke postuar një galeri fotosh nga ceremonia mortore e Mbretit Zog, ku shfaqet edhe pikëllimi i Gelardinës dhe princit Leka, Elia e quan këtë një datë të çuditshme.

?9 Prilli eshte datë e çuditshme! 9 prill 1939 Mbreti Zog pa për herë të fundit vendin e tij?9 Prill 1961 ai ndërroi jetë?Duket sikur kemi të bëjmë me dy vdekje të ndryshme të të njëjtit person, në të njëjtën datë!?, shkruan ajo.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore