Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Ngrin SHBA, temperaturat shkojnë në -30 gradë celsius

Bregdeti Lindor i Amerikës se Veriut po dridhet nga i ftohti rekord që ka sjellë i ashtuquajturi cikloni bombë, i cili ka zbardhur edhe Floridën.

Në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë temperaturat ranë në -29 gradë celsius, por u ndjenë si -67 gradë mbrëmjen e të premtes, për shkak të erërave të acarta.

Moti ekstrem i ka kushtuar jetën të paktën 19 personave në SHBA dhe 2 të tjerëve në Kanada.

4 viktima u shënuan në aksidente rrugore të shkaktuar si pasojë e ngricave në Karolinat Veriore e Jugore, ndërsa të tjerë humbën jetën në Uiskonsin, Kentaki dhe Teksas.

6 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore