Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Republikës së Kosovës

Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Republikës së Kosovës

Raundi i tretë

U deshën tre raunde që Vjosa Osmani të zgjidhej Presidente e Republikës së Kosovës.

Duartrokitje të vazhdueshme pati për të ndërkohë që gjithë grupi i VetëVendosjes u ngrit në këmbë

Raundi i dytë

Edhe në raundin e dytë asnjë nga kandidatët Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejtja nuk kanë marrë votat e mjaftueshme. 

Në këtë raund votuan 82 deputetë. Ndryshe nga raundi i parë, në këtë raund Vjosa Osmani mori 2 vota më pak, 67. 

Ndërsa Bejtja mori 4 vota, ndërsa 11 vota ishin të pavlefshme. 

Raundi i parë

Kandidatja për presidente, Vjosa Osmani nuk ka marrë vota të mjaftueshme në raundin e parë.

81 deputetë kanë marrë pjesë në votim ndërkohë që 84 janë të pranishëm.

Sipas rregullave, meqenëse kishte kuorum i bie që të shkohet në raundin e dytë të votimit.

12 fletëvotime janë të pavlefshme, për Osmanin votuan 69 deputetë.

Ndërkohë kandidati tjetër Nasuf Bejtja ka marrë 0 vota. Kështu asnjë prej kandidatëve nuk fiton në raundin e parë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore