Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Vjosa Osmani më e votuara nga Vetëvendosja, njihni deputetët e rinj të Parlamentit të Kosovës

Vjosa Osmani më e votuara nga Vetëvendosja, njihni deputetët e

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. 

Sipas listës së shpallur nga Vetëvendosja rezulton se më e votuara në listën e LVV-së është Vjosa Osmani, me 300 mijë e 788 vota, e pasuar nga Glauk Klonjufca, me 200 mijë e 641 vota, ndërsa i treti me më së shumti vota është Arben Vitia, gjithsej 107 mijë e 813 vota.

Në ndërkohë, top-pesëshen e përmbyll Donika Gërvalla, me 71 mijë e 720 vota dhe Vasfije Krasniqi me 60 mijë e 885 vota.

Gazeta "Shqip" po publikon listën e plotë të deputetëve të Parlamentit të Kosovës dhe votat që ato morën. Vetëvendosja ka siguruar 58 deputetë dhe kësaj force politike i duhen vetëm 3 vota për të formuar qeverinë.

 

Dokumenta bashkëngjitur

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore