Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

VIDEO/ Tmerrohet i riu shqiptar, ndiqet këmba-këmbës nga disa shtetas serbë të maskuar

VIDEO/ Tmerrohet i riu shqiptar, ndiqet këmba-këmbës nga disa

Një i ri shqiptar është ndjekur 'këmba-këmbës' dhe më pas është sulmuar nga disa shtetas serbë mbrëmjen e djeshme në veri të Kosovës.

Në videon që është publikuar nga profesori universitar nga Mitrovica, Alban Zeneli, shihet sesi ai vrapon për t'u fshehur dhe për të shpëtuar nga sulmuesit e maskuar.

Krahas videos të postuar në rrjete sociale, profesori shkruan se banorët në këtë zonë ku është filmuar edhe incidenti nuk ndihen të sigurt dhe askush nuk ka marrë masa për të evituar situata të tilla me rrezik për jetën e tyre. 

Postimi i plotë:

Patriota te Facebookut, linqit publik, e pishtare te barazise, ne Kosoven tone, ne prag te vitit 2023, shiheni se si perndiqet nje shqiptar ne veri, i cili vrapon per ta shpetu koken.

Njerezit qe e sulmojne jane te maskuar, nderkohe qe ka disa nete qe sipas banoreve, ne veri mbremjeve nuk ofron siguri askush. Bile, ne uren e ibrit disa nga banoret jane udhezu mos me shku as ne shtepite e tyre. Videoja eshte incizuar mbreme rreth ores 22, ne nje rruge ne mes te lagjes ‘Tre rrokaqiejt’ dhe Siptalit ne Veri. Policia e ka deklaru sigurisht vetem si kanosje. A e gjithe vemendja jone bartet te nje gjest, te nje ngjarje sportive dhe efektet e saj.


Profesori thekson se video është filmuar mbrëmë rreth orës 22:00 në një rrugë në mes të lagjes “Tre rrokaqiejt” dhe Spitalit në Veri.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore