Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

VIDEO/ Momenti kur qëllohet me armë ndaj policisë së Kosovës në pikën kufitare në Bërnjak

VIDEO/ Momenti kur qëllohet me armë ndaj policisë së

Mediat kosovare kanë publikuar pamjet, ku pretendohet se policia është qëlluar me armë zjarri në veri të vendit.

Në videon e publikuar ku dëgjohen disa zyrtarë policorë teksa komunikojnë përmes radio-lidhjes me kolegët e tyre, të cilët duken se kanë mbetur të bllokuar nga serbët në pikë kalimin kufitar në Bërnjak dhe u ofrojnë atyre ndihmë.

Policia e konfirmoi të dielën se ndaj tyre u hap zjarr në veri.

“Policia e Kosovës ka siguruar informacione zyrtare se në disa lokacione janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, ku disa prej të shtënave kanë qenë në drejtim të njësiteve policore, por fatmirësisht nuk ka të plagosur”, njoftoi policia.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore