Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

VIDEO/ Momenti i përplasjes së Policisë së Kosovës me protestuesit, ambasadori: Ndaloni...

VIDEO/ Momenti i përplasjes së Policisë së Kosovës me

Ambasadori amerikan në Kosovës, Jeffrey Hovenier, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës i dënojnë veprimet e vazhdueshme të autoriteteve kosovare për të hyrë në ndërtesat komunale në veri të Kosovës.

Ai ka theksuar se masat e sotme të dhunshme duhet të ndërpriten menjëherë.

Reagimi i ambasadorit Hovenier vjen pas aksioneve të Policisë së Kosovës në tri komunat në veri të Kosovës, Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq, për të siguruar qasjen në objektet komunale të kryetarëve të ri të këtyre tri komunave./ TCH

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore