Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Vali Corleone del nga spitali/ Zbardhen AKUZAT që rëndojnë mbi bashkëjetuesen që e qëlloi me armë

Vali Corleone del nga spitali/ Zbardhen AKUZAT që rëndojnë mbi

Vali Corleone ka dalë nga spitali i Gjilanit, ku ishte shtruar pasi u plagos me armë zjarri nga e dashura e tij.

Raportohet se Corleone u plagos me plumb në këmbën e djathtë, konfirmoi drejtori i spitalit të Gjilanit, Ukshin Ismajli, për Klan Kosova.

Bashkëjetuesja e tij, Anita Syla është arrestuar nga policia dhe akuzohet për veprat penale “Vrasje në tentativë” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

“Me datë 11.08.2022, Prokuroria Themelore ne Gjilan, ka ndaluar për 48 orë të dyshuarën A.S nga Gjilani, për shkak të dyshimit të bazuar se e njëjta ka kryer dy vepra penale dhe atë: Vrasje në tentativë nga neni 172 lidhur me nenin 28 të KPRK-së dhe veprës penale Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve nga neni 366 të KPRK-së. Lidhur me këtë rast, Prokurori i Shtetit, ka filluar hetimet dhe njëherit brenda afatit ligjor ka ushtruar kërkesë për caktimin e paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Gjilan”, njoftoi Prokuroria.

Ngjarja ndodhi rreth orës 04:00 në banesën ku jetonte çifti. Nuk dihen ende rrethanat dhe arsyet e ngjarjes.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore