Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Trump mposht Covid dhe i dërgon letër kryeministrit Hoti: Do vazhdojmë ta forcojmë partneritetin tonë

Trump mposht Covid dhe i dërgon letër kryeministrit Hoti: Do

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër kryeministrit së Kosovës, Avdullah Hoti. Lajmi bëhet i ditur nga vetë kryeministri i Kosovës dhe në të bëhet e ditur se presidenti amerikan e ka falënderuar Hotin për takimin në Shtëpinë e Bardhë duke shtuar se pret që ta forcojnë partneritetin mes dy vendeve.

“E vlerësoj dhe ndaj me ju përkushtimin për të siguruar stabilitetin dhe paqen e Ballkanit dhe botës”, i ka shkruar Hotit.

Kryeministri kosovar në Facebook ka falënderuar Trumpin “për kujdesin dhe përkushtimin për paqe dhe siguri në Ballkanin Perëndimor dhe në botë”.

“E vlerësoj dhe ndaj me ju përkushtimin për të siguruar stabilitetin dhe paqen e Ballkanit dhe botës”, i ka shkruar Hotit.

Kryeministri i Kosovës në Facebook ka falënderuar Trumpin “për kujdesin dhe përkushtimin për paqe dhe siguri në Ballkanin Perëndimor dhe në botë.Të rrojë gjatë miqësia Kosovë– ShBA!"

Teksti i letrës së Trump

I dashur z. Kryeministër,

Faleminderit për librin dhe që m’u bashkove mua së fundi në Shtëpinë e Bardhë.

Unë e çmoj dhe e ndaj me ju zotimin tuaj të palëkundur për sigurimin e stabilitetit dhe paqes në Ballkan dhe në botë. Unë pres të vazhdojmë ta forcojmë partneritetin mes vendeve tona dhe ua dërgoj urimet më të mira juve dhe popullit të Kosovës.

Trump mposht Covid dhe i dërgon letër kryeministrit Hoti: Do

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore