Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

TMERR në Kosovë/ Shokët e klasës ngacmojnë seksualisht të miturën, e prekin në vende intime...

TMERR në Kosovë/ Shokët e klasës ngacmojnë seksualisht

Vajzat dhe gratë po vazhdojnë të jenë viktimat më të shpeshta të dhunës në familje, ngacmimeve e sulmeve seksuale. Siguria e vajzave po cenohet edhe në hapësira publike, shkolla, mjete të transportit e në rrugë.

Viktima të këtyre rasteve shumë shpesh janë edhe të miturat, siç ka ndodhur dje në Ferizaj. Burimet brenda Prokurorisë bëjnë me dije se e gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në një shkollë, ku tre nxënës kanë ngacmuar seksualisht një shoqe të klasës.

Të miturit dyshohet se kanë prekur nëpër pjesë intime të trupit bashkëmoshataren e tyre, e cila e shqetësuar ka njoftuar mësuesen për atë që ka ngjarë.

Rasti më pas është denoncuar edhe në Polici, ku e mitura në prezencën  e prindit të saj ka dhënë deklaratën para hetuesve policorë. Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Ngacmim seksual’.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore