Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Tjetër viktimë nga moti i keq në Kosovë/ 30-vjeçari vdes pasi e godet rrufeja

Tjetër viktimë nga moti i keq në Kosovë/

Moti i keq që ka përfshirë Kosovën ditën e sotme ka shkaktuar tashmë dy viktima.

Teksa më herët, një 30-vjeçar vdiq pas rrëzimit të një peme nga era e fortë, një shtetas turk ka humbur jetën në Rahovec  mbrëmjen e sotme pasi është goditur nga rrufeja.

Bashkë me të nga rrufeja është goditur edhe një person tjetër, i cili ka shpëtuar dhe është duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj tha se viktima 34-vjeçar dhe i lënduari 28-vjeçar, janë shtetas turk, dhe në momentin kur janë goditur nga rrufeja kanë qenë duke punuar. Sipas mjekut kujdestar në QKUK, gjendja e të lënduarit është jashtë rrezikut për jetë.

Ndërsa viktima e dytë është një 30-vjeçar nga Prishtina, i cili humbi jetën  si pasojë e rrëzimit të një lisi. Dita e hënë u karakterizua me stuhi dhe rrebeshe të shiut, në pjesë të ndryshme të Kosovës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore