Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Tensionet Beograd-Prishtinë/ NATO: Nëse cënohet stabiliteti, KFOR gati të ndërhyjë në veri të Kosovës

Tensionet Beograd-Prishtinë/ NATO: Nëse cënohet stabiliteti, KFOR

Zëvendëssekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana, ka reaguar pasi u hoqën bllokadat në veri të vendit dhe tashmë është liruar qarkullimi për lëvizjen e qytetarëve dhe mallrave.

Geoana u shpreh se ka biseduar me Komandantin e KFOR-it në Kosovë, Ferenc Kajari, për gjendjen që është krijuar në vendin tonë.

Ai shtoi se KFOR-i është i gatshëm për ndërhyrje në veri të vendit nëse rrezikohet stabiliteti.

“Fola me komandantin e KFOR-it, Ferenc Kajári për situatën në Kosovë. KFOR-i po monitoron nga afër dhe mbetet i përgatitur për të ndërhyrë nëse rrezikohet stabiliteti në veri të Kosovës, bazuar në mandatin e OKB-së”, u shpreh Geoana në Twitter.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore