Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Sot zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor LDK-AKR

Sot zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor LDK-AKR

LDK-ja dhe AKR-ja kanë vendosur ta bëjnë zyrtar koalicionin në ditën e fundit të afatit për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në KQZ.

Koalicionin mes dy partive e ka konfirmuar Naim Murseli, këshilltar i kreut të AKR-së Behgjet Pacollit.

Murseli ka thënë se deri në orën 18:00 do të deklarohet ky koalicion, të cilin e ka cilësuar si koalicion fitues.

“Sot, deri në orën 18:00, do të deklarohet koalicioni parazgjedhor me LDK-në në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Një bashkëpunim konstruktiv dhe i natyrshëm. Një listë e përbashkët e një koalicioni fitues!”, shkruan Murseli në “Facebook”.

Afati për dorëzimin e koalicioneve në KQZ përfundon sot në orën 18:00. KQZ ka njoftuar më herët se deri më tani asnjë koalicion nuk është dorëzuar në këtë institucion. Mes dy partive ka pasur edhe në zgjedhjet e shkuara ka pasur marrëveshje bashkëpunimi dhe dalje në koalcione zgjedhore.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore