Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Serbi valëvit flamurin rus në mes të Kosovës/ E pëson keq nga policia

Serbi valëvit flamurin rus në mes të Kosovës/ E pëson

Një shtetas serb është arrestuar ditën e sotme në Kosovë gjatë festimeve të festës së Vidovdanit, pasi kishte valëvitur flamurin e Rusisë.

Pas liturgjisë në Graçanicë me rastin e festës së Vidovdanit, serbët kanë vizituar monumentin në Gazimestan përmes autobusëve dhe veturave. Ata janë kontrolluar nga policia e Kosovës për ekspozim të simboleve nacionaliste. Disa prej tyre janë detyruar të zhveshin bluzat të cilat përmbanin mesazhe nacionaliste serbe.

Policia e Kosovës në anën tjetër përveç prezencës së shtuar është duke e monituruar situatën edhe me dron.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore