Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Rekord infektimesh në Kosovë gjatë 24 orëve

Rekord infektimesh në Kosovë gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 11.883 testime, 3.206 qytetarë sot kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. “Në total numri i rasteve aktive është 15.247”, thuhet në njoftim.

Ndërsa sot janë shëruar 357 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.247.

Sa i përket vaksinimit, me dozë të dytë deri tani janë vaksinuar 799,939 persona, me dozë të tretë 7,866 dhe me dozë përforcuese 44,143 persona. Ndërkohë, numri total i dozave të administruara deri më tani është 1,742,039.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore