Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Pro serb? Rama me ironi: Sigurisht, nuk na duhet një Serbi e radikalizuar

Pro serb? Rama me ironi: Sigurisht, nuk na duhet një Serbi e radikalizuar

Pyetjeve të një gazetari në Prishtinë se ‘a është pro serb’ apo a do të rrëzojë Qeverinë e Kosovës, kryeministri Rama i është përgjigjur me ironi dhe batuta. Rama tha shkurt ‘sigurisht’ kur u pyet nëse janë të vërteta akuzat që është pro serb.


“Pro serb? Sigurisht. Unë jam vëllau i Vuçiç’. Por përtej kësaj unë dua të them se ne nuk na duhet një Serbi e radikalizuar, aq më tepër në kontekstin e sotëm. Ne na duhet të bëjmë ccmos që të rrisim të gjitha ato mundësi që e integrojnë këtë pjesë të Evropës, që jo pa arsye është edhe pjesa më e prapambetur ekonomikisht”, tha Rama.

Sa i përket rrëzimit të qeverisë së Kosovës, Rama tha se Albin Kurtin e rrëzon vetëm një protestë e Albinit.

Ndësa kryeministri i Kosovës kishte këtë koment për pyetjet e gazetarit.

 “Së parti ne nuk mund të bëjmë tani gonglomerat përgjigjesh për çfarëdolloj pyetjesh. Se pastaj nuk jemi më kryeministra, por edhe analistë politike jo të mirë. Porti i Durrësit, Porti i thatë dhe hekurudha në mes janë çështjet për të cilat unë dua të flas”, tha Kurti.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore