Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Po falte namazin në xhami, shqiptarit i marrin 6 mijë euro

Po falte namazin në xhami, shqiptarit i marrin 6 mijë euro

Një 86 vjeçar nga Lipjani i Kosovës ka rënë pre e vjedhjes gjatë namazit të xhumasë në një xhami në Gadime të Epërme javën e shkuar.

Burri vuri re se i mungonte portofoli me një shumë të konsiderueshme parash, rreth 6000 euro, gjatë faljes së namazit.

Ngjarja është denoncuar në polici dhe burri dyshon se është kryer nga një vajzë 11-vjeçare, e cila gjatë faljes së namazit ka kërkuar lëmoshë me nënën e saj.

Policia po heton rastin, ndërsa në cilësinë e provës janë mbledhur pamjet e kamerave të sigurisë në zonë. Ngjarja është cilësuar ai ‘Vjedhje e rëndë’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren sapo të zbardhen rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore