Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Ministri i Ekonomisë jep dorëheqjen, do angazhohem me AAK-në në zgjedhje

Ministri i Ekonomisë jep dorëheqjen, do angazhohem me AAK-në

Ministri i Ekonomisë dhe Mjedisit në detyrë, Blerim Kuçi, ka kërkuar nga kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ta lirojë nga detyra.

Siç mëson KOHA, arsyetimi i Kuçit ka qenë që nuk dëshiron të jetë i angazhuar në fushatën për zgjedhjet e shkurtit, teksa kryen edhe detyrën e ministrit.

Kërkesa e Kuçit ende s’ka marrë përgjigjen e Hotit. Kuçi pritet të jetë pjesë e listës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

“Unë vet kam kërkuar të lirohem nga detyra, pasi nuk mundem në një Ministri kaq të rëndësishme të kryej detyrat e mia si ministër dhe të angazhohem në fushatë”, ka thënë Kuqi për Front Online.

Kuçi më tutje ka deklaruar se nuk do të jetë pjesë e listës së AAK-së për deputet, por që do të jetë pjesë e Shtabit Zgjedhor. “Nuk do të jem kandidat për deputet, por pjesë e Shtabit”, tha ai.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore