Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Mes tensioneve në Veri/ Kryetari i komunës ngre flamurin e Kosovës, heq atë të Serbisë

Mes tensioneve në Veri/ Kryetari i komunës ngre flamurin e

Pas betimit të 4 kryekomunarëve të veriut të Kosovës, serbët kanë realizuar një protestë për moslejimin e futjes së tyre në komuna, ku forcat e policisë janë detyruar të përdorin gaz lotsjellës dhe bomba tymi për të shpërndarë qytetarët e grumbulluar pas agravimit të situatës.

Por në mes, të tensioneve media kosovare, bëjnë me dije se disa zyrtarë të komunave me ndihmën e forcave të policisë kanë larguar flamurin e Serbisë dhe kanë vendosur atë të Kosovës.

Mësohet se pavarësisht tensioneve të shumta, kryetarët e komunave në veri të Kosovës kanë arritur të futen në ndërtesat e komunave, të shoqëruar nga forcat policore.

Ku ka qenë kryetari i komunës së Liposaviçit, Lulzim Hetemi i cili ka ngritur flamurin, në zonën dhe ku u raportua për të shtëna me armë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore