Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat (FOTO)

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat (FOTO)

Redaktori i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, mbrëmë është përballur me një sulm të rrezikshëm, ku makina e tij u qëllua me rreth 6 plumba, që sipas tij rasti lidhet me punën që bën.

Ai përmes një postimi në Facebook ka sqaruar ngjarjen, ku thotë se gjithçka ka ndodhur rreth mesnatës, kur makina ishte e parkuar në qendër të Mitrovicës.

Kajtazi rastin e ka denocnuar në Polici, ku thotë se së shpejti rastin do ta marrin në dorë hetuesit e krimeve të rënda.

Postimi i plotë:

Miq,

Mbre?me? u pe?rballa me nje? sulm te? rrezikshe?m: vetura ime u qe?llua me 5 ose 6 plumba.

Ngjarja ka ndodhur rreth mesnate?s, kur vetura ishte e parkuar ne? qende?r te? Mitrovice?s.

Une? isha afe?r dhe kam de?gjuar krisma arme, por si njeri naiv qe? beson se Kosova e?shte? vend normal, nuk e kam lejuar mendjen te? me? thote? se mund te? jete? sulm i tille?. Isha gabim.

Kur u afrova tek vendi ku e kisha parkuar, pashe? se vetura ishte de?mtuar ne? mase? te? madhe. Ne? fillim pata bindjen se ishte goditur me dic?ka te? forte?, mire?po me? pas u ve?rejten gjithandej vrima dhe predha te? plumbave: ne? ule?sen e shoferit, ne? tavan e ne? pjese?n e prapme.

Edhe ne? Polici deklarova se rasti lidhet me pune?n, pasi problem personal me dike? nuk kam pasur qe? nga shkolla e mesme.

Rasti e?shte? ne? Polici dhe shpejt do ta marrin ne? dore? hetuesit e krimeve te? re?nda. Zbardhja e tij duhet të bëhet shpejt, ose rrezikon të mbetet zhag si i mëparshmi.

Nuk ndihem i frike?suar, qe? e?shte? qe?llim i personave qe? me? vihen pas. Jam thjesht i de?shpe?ruar me shtetin tim dhe njere?zit e tij.

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat (FOTO)

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat (FOTO)

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat (FOTO)

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat (FOTO)

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat (FOTO)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore