Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Kosovë, 1 viktimë dhe 68 raste të reja me COVID-19

Kosovë, 1 viktimë dhe 68 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë një person ka humbur jetën nga COVID-19. Autoritetet shëndetësore bënë me dije se nga 703 teste të realizuara, 68 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Gjithashtu IKSHPK raportoi se 33 pacientë e kanë fituar betejën me COVID-19.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve pozitivë ka arritur në 16,247, ndërsa 648 persona kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë.

Sakaq rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 21 raste, komuna Gjilan 11 raste, komuna Gjakovë 10 raste, komuna Deçan 6 raste, komuna Pejë 6 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Klinë, Lipjan, Mitrovicë, Prizren, Shtime dhe Vushtrri.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore