Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Kosova ‘më këmbë”/ Alarm për bomba në komunat me shumicë serbe, policia evakuon shkollat dhe...

Kosova ‘më këmbë”/ Alarm për bomba në

Autoritetet kosovare janë alarmuar sërish pas lajmërimeve për bomba në disa shkolla në katër komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë të Veriut.

Ky nuk është rasti i parë që kërcënime të tilla vinë në drejtim të shkollave në veri të Kosovës, por deri më tani të gjithë kanë rezultuar fals. Ashtu si dhe më parë, informacionet për bombë kanë ardhur me anë të adresave zyrtare të emailit të këtyre shkollave, ndërsa popullsia në këto zona është kryesish serbe.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes ndërsa të gjithë nxënësit janë evakuuar nga këto objekte.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore