Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Kosova mban frymën: Nesër seanca nëse Thaçi e Veseli shpallen të pandehur

Kosova mban frymën: Nesër seanca nëse Thaçi e Veseli

Ditën e nesërme pritet që një trupë gjyqësore e Dhomave të Specializuara për Kosovën në Hagë të marrë një vendim nëse do të konfirmojë akuzën e Prokurorit ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe disa krerëve të UÇK-së apo jo.

Sipas të dhënave paraprake, vendimi do të shpallet ditën e nesërme, ndërkohë që nëse ndodh konfirmimi i akuzës, atëherë prokurori do të ketë dorë të lirë për të kërkuar se si do të veprojë në lidhje me masën e sigurisë ndaj presidentit të Kosovës, të cilën gjithashtu do ta vendosë gjykata paraprake.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se nëse konfirmohet akuza ai do të japë dorëheqjen nga posti i tij. /GazetaShqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore