Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Koronavirusi/ Gjashtë persona humbin jetën në 24 orët e fundit në Kosovë, regjistrohen 363 raste të reja

Koronavirusi/ Gjashtë persona humbin jetën në 24 orët e

Gjashtë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar 363 raste të reja.

Shifrat e 24 orëve të fundit bëhen me dije nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK).

"Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (85, 81, 75 vjeç), Lipjan 1 rast (83 vjeç), Malishevë 1 rast (71 vjeç), Suharekë 1 rast (71 vjeç)", thuhet në njoftim.

IKSHPK-ja njofton po ashtu se 418 pacientë kanë mposhtur sëmundjen COVID-19.

Që prej marsit të vitit 2020, e deri më 16 janar, Kosova ka regjistruar 55.498 raste me koronavirus. Prej tyre, 1.405 pacientë kanë vdekur dhe 48.990 janë shëruar

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore