Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Koronavirusi/ 148 raste pozitive e asnjë viktimë në Kosovë

Koronavirusi/ 148 raste pozitive e asnjë viktimë në Kosovë

148 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Kosovë në 24 orët e fundit, ndërsa fatmirësisht, asnjë person nuk ka humbur jetën.

“Testimet sot kanë arritur rekord brenda 24 orëve. Janë bërë 1.028 teste, prej tyre janë 148 raste pozitive e asnjë rast të vdekjes nga Covid 19.

 E gjitha çfarë na duhet në këtë kohë është: disiplina, maska, distanca dhe higjiena duhet të zbatohen në mënyrë rigoroze. Duke mbrojtur veten, mbrojmë familjen, njëri-tjetrin dhe shtetin”, njofton ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj.

Ndërkohë është rritur numri i të shëruarve, ku në 24 orët e fundit, 56 pacientë e kanë fituar betejën me koronavirusin.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore