Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

'Halli i përjetshëm' i shqiptarëve/ Qytetari nuk pret shtetin, merr gomarin dhe del të rregullojë rrugën

'Halli i përjetshëm' i shqiptarëve/ Qytetari nuk pret

Për shkak të motit të keq shumë rrugë në Kosovë janë shkatërruar. Një rrugë në Komunën e Shtimes për në Prizrenit që prej tre vitesh është në gjendje të mjerueshme dhe nga qeveria nuk është bërë asnjë investim.

Qytetarët të cilët hasin çdo ditë të njëjtin shqetësim, nuk kanë pritur shtetin por kanë dalë vetë për të zgjidhur problemin.

‘Indeksionline’ bën me dije se një qyetar i kësaj zone ditën e sotme është parë me një karrocë të cilën e kishte të ngarkuar me dhe duke mbuluar mbuluar gropat, në mënyrë që të kalojnë më lirshëm automjetet.

Pa dyshim që ky është një gjest për t’u lavdëruar, pasi qyetarët hasnin çdo ditë të njëjtën problematikë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore