Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Gjykata Speciale kundër Thaçit dhe Veselit/ Ja vendimi i fundit rreth akuzave për krime lufte

Gjykata Speciale kundër Thaçit dhe Veselit/ Ja vendimi i fundit

Gjykata Speciale ka vendosur të lërë sërish në qeli ish-presidentin Hashim Thaçi dhe ish-kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.

Vendimi i marrë ditën e sotme përcaktion zgjatjen e qëndrimit në paraburgim dhe është publikuar në faqen zyrtare të Gjykatës Speciale.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Kransiqi po mbahen në paraburgim nga nëntori i vitit 2020. Aktakuza ndaj tyre lidhur me pretendimin për krime lufte, është konfirmuar më 26 tetor 2020 ndërsa në paraqitjet e tyre të para në Dhomat e Specializuara në Hagë ata janë deklaruar të pafajshëm.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore