Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Fëmija po flinte brenda, makina fundoset në liqen

Shoqata e Peshkatarëve “Krapi” ka parandaluar një tragjedi që mund të kishte ndodhur në Kosovë. Rreth orës 15:00 është fundosur një makinë në Liqenin e Badovcit. Brenda saj gjendej një fëmijë i moshës 5-vjeçare.

Falë ndërhyjes të shpejtë nga Shoqata e Peshkatarëve “Krapi”, është ndaluar më e keqja. Mrekullisht është arritur të shpëtohet fëmija i cili po flinte brenda mjetit.

Lidhur me rastin, për Indeksonline kanë folur kryetari i kësaj shoqate, Ali Vitia dhe shefi i rojeve të “Krapit” Milaim Vitia.

“Ne kemi qenë aty, fëmija ka qenë brenda në veturë duke fjetur. Kemi arritur menjëherë ta shpëtojmë. Familjen e kishte afër, por makina u fundos shpejt. Ne ishim aty”, pohuan ata.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore