Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Çfarë po ndodh në Pejë? 8 persona përfundojnë në spital, qyteti mbulohet nga tymi

 

Çfarë po ndodh në Pejë? 8 persona përfundojnë

Së paku 6 persona raportohet se janë dërguar në spitalin e Pejës, pas zjarrit të madh që ndodhi mëngjesin e sotëm në një objekt biznesi.

Kjo është konfirmuar edhe nga Emergjenca e Spitali i Përgjithshëm Pejë, teksa ende nuk dihet shkaku që e ka shkaktuar zjarrin. Paraprakisht dyshohet se mund të ketëqenë një defekt elektrik dhe flakët kanë nisur në një nga ndërtesat, teksa më pas janë përhapur.

“Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë deri më tani janë duke u trajtuar 8 pacientë nga rasti i djegies së një objekti në Pejë.
Pacientët janë duke u trajtuar tek Spitali ynë dhe gjendja e tyre është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë dhe janë raste kryesisht të helmuar nga tymi”, thuhet në njoftim.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore