Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Emrat/ Vjosa Osmani siguron shtatë deputetë në listën e saj dhe krijon grup parlamentar

Emrat/ Vjosa Osmani siguron shtatë deputetë në listën e saj

Sot në media ka qarkulluar lista e plotë e kandidatëve që kanë marrë votat e mjaftueshme për të qenë deputetë në legjislaturën e radhës nga Vetëvendosje.

Vjosa Osmani ka arritur që me listën e saj deri më tani të ketë shtatë deputetë. Përveç Vjosa Osmanit, numër të madh votash ka marrë edhe Donika Gërvalla.

Haxhi Avdyli e Faton Peci poashtu kanë marrë numër të mjaftueshëm votash në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Dy këshilltaret e Vjosa Osmanit, Jeta Statovci dhe Daorsa Kica-Xhelili kanë patur sukses në debutimin e tyre në politikë duke marrë votat e mjaftueshme për të siguruar ulëse në Kuvend.

Deputet pritet të jetë edhe kandidati nga Ferizaji, Burim Karameta. Në bazë të numrave, Vjosa Osmani ka mundësinë që të formojë grupin e saj parlamentar, gjë e cila edhe është lënë si mundësi e hapur.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore