Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

E RËNDË/ Kleriku serb gjendet i vdekur brenda kishës në Kosovë

E RËNDË/ Kleriku serb gjendet i vdekur brenda kishës në

Një klerik serb është gjetur i vdekur në ambientet e brendshme të kishës ortodokse në Vushtrri. Policia e rajonit të Mitrovicës thekson se vendin e ngjarjes është gjetur një armë zjarri.

“Mbrëmë, rreth orës 22:58, nga ana e familjarëve të viktimës është raportuar se brenda objektit banues që ndodhet brenda hapësirave të objektit fetar ortodoks në Vushtrri, është gjetur pa shenja jete viktima S. Ç., mashkull i moshës 48 vjeçar. Në cilësi të provave materiale, në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë e llojit pistoletë”, thekson policia.

Autoritetet kanë nisur hetimin për zbardhjen e rrethanave.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore