Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

E RËNDË/ 3 shqiptarët përdhunojnë në grup të miturën, detajet e para

E RËNDË/ 3 shqiptarët përdhunojnë në grup të

Një vajzë e mitur nga Podujeva ka raportuar ditën e djeshme në polici se më 2 nëntor është dhunuar seksualisht nga tre persona.

“Me 18.11.2022 viktima femër kosovare e mitur ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga tre persona të dyshuar. Është njoftuar prokurori për të mitur dhe zyrtari i Qendrës për Punë Sociale”, njoftoi Policia.

Ndërkohë, rasti është duke u hetuar dhe nuk dihet nëse personat janë identifitikuar.

Një ngjarje e rëndë tronditi Kosovën tre muaj më parë, ku një tjetër e mitur 11-vjeçe u përdhunua nga pesë persona, të cilët po vuajnë dënimin në burg.  Ngjarja ngjalli reagimin e institucioneve dhe organizatave për mbrojtjen e të drejtave, të cilat kanë ngritur alarmin për numrin e lartë të dhunimeve ndaj vajzave.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore