Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

‘Distancë kilometrike’ me Ramën, Vjosa Osmani publikon foton, por ‘pret’ kryeministrin e Shqipërisë!

‘Distancë kilometrike’ me Ramën, Vjosa Osmani publikon

Kjo foto e publikuar nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, nga takimi që u zhvillua dje në Selanik mes liderëve të 12 vendeve, ka rënë në sy për kontentin e saj teksa ka shkaktuar reagime të shumta.

Bëhet me dije se kjo foto është shkrepur nga darka zyrtare dhe ‘largësia kilometrike’ mes kryetares së shtetit të Kosovës dhe Kryeministrit të Shqipërisë Rama është e dukshme. Ndërkohë që Osmani në foton e publikuar e ka ‘prerë’ Kryeministrin e Shqipërisë nga fotoja, i cili duket në cep të tryezës.

Marrëdhënia e drejtuesve të Kosovës, Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, me Edi Ramën, nuk është e mirë, dhe kjo tashmë nuk është një gjë e re, por duke se ata nuk e fshehin pakënaqësinë ndaj njëri-tjetrit, edhe në prani të të tjerëve, kur ndodhen në takime ndërkombëtare.

Nuk dihet nëse kjo ka qenë një shkrepje rastësore dhe e keqinterpretuar apo vërtetë marrëdhëniet politike mes palëve janë jo të mira, megjithatë kjo ju ngelet ju ta gjykoni.  

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore