Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Deputetja me COVID? U pa dje në Kuvend me gjendje të rënduar

Deputetja me COVID? U pa dje në Kuvend me gjendje të rënduar

Nga mediat kosovare është mësuar se deputetja e VV-së, Adriana Matoshi është infektuar me COVID-19, por megjithatë ajo është parë në seancën e të shtunës në mbrëmje në Kuvend.

Edhe zyrtarë të Kuvendit, në kushte anonimiteti kanë thënë se “deputetja Matoshi vazhdimisht ka dalë nga seanca dhe gjendja e saj shëndetësore dje nuk ka qenë më e mira”.

Me gjithë situatën e rënduar shëndetësore, ajo është detyruar të dalë në Kuvend për shkak të votave për Vjosa Osmanin.

Po ashtu, në hyrje të Kuvendit, para fillimit të seancës, kanë dështuar edhe masat e kontrollit nga IKSHP për të matur temperaturën dhe siguruar kushtet e nevojshme pandemike për shkak të numrit të madh të deputetëve dhe hapësirës jo të mjaftueshme të Kuvendit.

Mediat kosovare kanë kontaktuar me Matoshin, e cila e ka mohuar kategorikisht se është infektuar me virus.

“Jo nuk është e vërtetë, e kam bërë testin, dy herë, kam dalë negativ. Vetëm jam e ftohur”, ka thënë ajo.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore