Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Zgjidhet enigma, ja kush do të jetë trajneri i ri i Manchester United

Zgjidhet  enigma, ja kush do të jetë trajneri i ri i Manchester United

Manchester United për herë të parë do të ketë një trajner gjerman. Pas shumë enigmash dhe teorive mbi emra të mundshëm që përfshijnë Zidan dhe Pochetinon, United ka zgjedhur Ralf Rangnick.

Me anë të një komunikate për mediat, “djajtë e kuqtë” bënë zyrtare arritjen e akordit me Ralf Rangnick.

Tekniku gjerman do të marrë drejtimin e ishullorëve deri në përfundim të këtij sezoni, një detaj që tregon qartë se projekti i tyre i ri, do të shpaloset në fund të sezonit. Rangnick merr përsipër të drejtojnë një klub të madh si United por të gjendur në krizë të madhe rezultatesh në Premier League.

Me anë të një komunikate për mediat, “djajtë e kuqtë” bënë zyrtare arritjen e akordit me Ralf Rangnick.

Tekniku gjerman do të marrë drejtimin e ishullorëve deri në përfundim të këtij sezoni, një detaj që tregon qartë se projekti i tyre i ri, do të shpaloset në fund të sezonit. Rangnick merr përsipër të drejtojnë një klub të madh si United por të gjendur në krizë të madhe rezultatesh në Premier League.

“Jam i ngazëllyer që do t'i bashkohem Manchester United dhe jam i fokusuar për ta bërë këtë një sezon të suksesshëm për klubin”, tha Rangnick për faqen e internetit të klubit. “Skuadra është plot me talente dhe ka një ekuilibër të madh të rinisë dhe përvojës. Të gjitha përpjekjet e mia për gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë të ndihmoj këta lojtarë të përmbushin potencialin e tyre, si individualisht dhe, më e rëndësishmja, si ekip.

“Përtej kësaj, mezi pres të mbështes objektivat afatgjata të klubit në bazë të konsulencës.”

63-vjeçari është një ish-drejtor i futbollit në RB Salzburg dhe RB Leipzig, por gjithashtu ka përvojë të gjerë si trajner, duke përfshirë Leipzig, Schalke dhe Hoffenheim. Ai nuk ka punuar si menaxher që nga mbajtja e fortesës në Leipzig në sezonin 2018-19, ndërsa klubi priste Julian Nagelsmann.

Mauricio Pochettino i Paris Saint-Germain mbetet i interesuar të marrë vendin e punës në United gjatë verës dhe nuk do të shtyhet nga prania e Rangnick në një rol konsulent.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore