Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

ALARM për përshkallëzimin e tensioneve? EULEX "zbarkon" në veri të Kosovës, nisin... (VIDEO)

ALARM për përshkallëzimin e tensioneve? EULEX "zbarkon"

Vijon të mbetet e tensionuar situata në Mitrovicën e Veriut, pas raportimeve për disa të shtëna me armë dhe shpërthime.

Pak minuta më parë policia e EULEX është parë që të patrullojë në vendngjarja pas shpërthiemve të ndodhura në oblejktin ku pritej të dorëzoheshin materialet zgjedhore për zgjedhjet e pjesshme të 18 dhjetorit.

Në një video të publikuar nga mediat e Kosovës shihet se trupa të shumtë të forcave të EULEX kanë zbritur në terren dhe kanë nisur patrullimin e zonës ku kanë ndodhur shpërthimet.

Ditën e sotme janë raportuar disa të shtëna armësh dhe shpërthime në disa njësi administrative të Mitrovicës së Veriut, përfshirë dhe Zubin Potokun.

Policia e Kosovës në një njoftim zyrtar ka konfirmuar raportimet për shpërthime dhe të shtëna armësh, madje ka thënë edhe se ka raportime për të lënduar. E gjithë ngjarja nisi pasi disa përfaqësues të KQZ u paraqitën në zyrat e 4 komunave në veri të Kosovës për të dorëzuar materialet zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 18 dhjetor pas dorëheqjes së përfaqësesve serbë të Listës Serbe.
Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore