Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Agim Veliu e Avdullah Hoti refuzojnë Vjosa Osmanin, kandidatja për presidente 'siguron' dy vota surprizë

Agim Veliu e Avdullah Hoti refuzojnë Vjosa Osmanin, kandidatja për

Kuvendi i Kosovës ka nisur raundin e parë të votimit për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit.

Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje për postin e presidentit është Vjosa Osmani-Sadriu, përballë Nasuf Bejtës.

Mësohet se dy deputetët e LDK-së, Avdullah Hoti dhe Agim Veliu nuk po marrin pjesë në votim

Dy vota surprizë janë hedhur në kutinë për të zgjedhur kreun e shtetit të Kosovës. Bëhet fjalë për deputeten e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj dhe për ish-presidentin Behgjet Pacolli.

Reshitaj ka qenë surprizë pasi AAK zyrtarisht është shprehur se nuk do të marrë pjesë në seancën për zgjedhjen e presidentit, por deputetja duket se ka dalë kundër rrymës. Më herët edhe Pacolli ishte një zë kundër për Osmanin.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore