Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kosova

Aeroporti u kërcënua nga shpërthimi i bombës, alarmi rezulton i rremë, rikthehen fluturimet në Prishtinë

Aeroporti u kërcënua nga shpërthimi i bombës, alarmi

Një kërcenim me bombë ka alarmuar këtë pasdite aeroportin e Prishtinës.

Udhëtarët dhe personeli u evakuuar, ndërsa ekipet e planit emergjent mbërritën në vendngjarje , ku pas kërkimeve konfirmuan se alarmi është i rremë. Pas kësaj, u rikthyen fluturimet në aeroport.

Gjatë javëve të fundit, policia e Kosovës ka marrë disa njoftime për bombë në shkolla dhe institucione të tjera shtetërore. Pas verifikimeve, kanë rezultuar të gjitha alarme të rreme.

Vetëm këtë të mërkurë alarme për bomba u dhanë për disa shkolla në katër komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë të Veriut. Informacionet për bombë kanë ardhur me anë të adresave zyrtare të email-it të këtyre shkollave, ndërsa popullsia në këto zona është kryesisht serbe. Të gjithë nxënësit janë evakuuar nga këto objekte, por më pas është konfirmuar se nuk ka pasur bomba apo lëndë të tjera plasëse.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore